hamburger menu
Přihlásit se

Kniha návštěv Urza.czBez přihlášení podléhají vaše příspěvky schvalování admina;
chcete-li příspívat rovnou, přihlašte nebo zaregistrujte se zde.

Autor: Urza (neregistrovaný) Čas: 2016-11-30 09:46:37 Titulek: odpoved pro Sleevera
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz Kategorie: » Anarchokapitalismus «
Dobrý den.


> Bohužel, většina v jádru předpokládá existenci dokonalé konkurence.
Nikoliv, nepředpokládá; zdá se to právě proto, že třeba na té VŠE, kterou jste výše zmínil, se takové poučky vyučují, nicméně tohle vychází z něčeho úplně jiného. Připouštím, že to někdy dojde k podobným (ne stejným) závěrům, ale ta logika za tím je diametrálně odlišná.

> (vše co jsme zatím přečetl, ale je fer uznat, že toho zas tolik nebylo)
Ano, patrně; celé to závisí na rakouské ekonomické škole a domýšlení souvislostí. Doporučuji druhý díl seriálu (a ty další díly mezi druhým a třetím). Nebude-li to stačit (není tam úplný popis, ačkoliv odvodit se to z toho dá), pak doporučuji Human Action od Ludwiga von Misese.

> Bohužel, k tomu má i AnCap společnost nekonečně daleko
Rozhodně máte pravdu! Nikdo dokonalou konkurenci v ankapu nepředpokládá.

> Jasně, \"voluntary society\"... když nebudeš souhlasit se soukromou policií, tak jí nebudeš dávat peníze. Bohužel se ale se zlou potážeš ve chvíli, kdy s ní bude souhlasit někdo kdo a těch peněz víc.
To je krátkozraké; a zde bych Vás odkázal na patnáctý díl seriálu (ten však tedy těsně navazuje na čtrnáctý).

Budu rád, když dnes večer zavítáte do Polis.


Mějte se,
Urza
Autor: Sleever (neregistrovaný) Čas: 2016-11-30 00:58:19 Titulek: Ankap: Kartely
Mail: kosar43 v doméně gmail.com Kategorie: » Anarchokapitalismus «
Příteli,

ohledně kartelů (i ostatních příspěvků tady na webu) na mě z pouček o ekonomii dýchá tak maximálně VŠE (ne že bych se chtěl někoho dotknout).

Bohužel, většina (vše co jsme zatím přečetl, ale je fer uznat, že toho zas tolik nebylo) v jádru předpokládá existenci dokonalé konkurence. Bohužel, k tomu má i AnCap společnost nekonečně daleko (zvlášť pokud by jste předtím nechtěli udělat nějakou majetkovou reformu, ale o tom jednak dost pochybuji, a jednak by to bylo jen dočasné řešení).

Uvedu to tady na příkladu kartelů. Shrnul bych to asi tak, \"kartel nebude existovat, protože nikomu nebude bráněno (zlým státem) vstupovat na trh\". Ale pravděpodobně by dokázal existenci \"nových firem\" omezovat sám kartel, pomoci svých prostředků jako např. násilí (úplně stejným způsobem jako stát, nebo i horším,haha).

To za mě dost shrnuje to co mi přijde úsměvné na AnCap.

Tvrdíte, že stát (ne že bych ho zastával) zneužívá násilí, ale přijde mi, že většina AnCaps si neuvědomuje nebo nechce uvědomit, že ve vašem systému by násilí, pravděpodobně hrálo nekonečně velkou roli.

Jasně, \"voluntary society\"... když nebudeš souhlasit se soukromou policií, tak jí nebudeš dávat peníze. Bohužel se ale se zlou potážeš ve chvíli, kdy s ní bude souhlasit někdo kdo a těch peněz víc.

Fór je v tom, že ve vašem systému, postrádá určitá část obyvatel jiný smysl, než otroci, či gladiátoři ve světové aréně. Systém umožňuje a podporuje, přesně tu nejsurovější formu existence, survival of the fittest.

Jestli budete mít chuť tak mi můžete pokusit vysvětlit, co mi uniklo.

Jinak se uvidíme nejspíš zítra na Dělnické 43, haha.

S pozdravem,
Commrade Sleever
Autor: Urza (neregistrovaný) Čas: 2016-11-28 16:11:04 Titulek: odpoved pro Vlacha
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz
Děkuji!!
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-11-28 13:03:53 Titulek: Czendlik
ten clovek zna more vlivnych lidi z kumstu a vseho.S tim byste si urcite dobre pokecal o autech(Mini Cooper) o kockach a ekonomii...hodne stesti ve vsem,co delate.Drzim palce!
Autor: Urza (neregistrovaný) Čas: 2016-11-28 09:22:12 Titulek: odpoved pro Vlacha
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz Kategorie: » Křesťanství «
Zdravím!

Inu, já osobně mám zkušenosti spíše takové, že křesťané bývají spíše levičáci; i když přiznávám, že na celkem malém vzorku. Na Czendlika se podívám, díky za tip.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-11-27 15:31:40 Titulek: Vlach
Kategorie: » Křesťanství «
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-11-27 15:04:04 Titulek: Czendlik
cest praci Urzo
Ted jsem videl chvili patera Czendlika v Uchem jehly na ct 2-je to dost vlivny a charismaticky clovek.Mam dlouhodoby vztek,ze ta velka skupina vericich nejde do prava ,coz by melo byt vzhledem k jejich odevzdanosti zcela prirozene.A pricitam to jen jejich jednostrannosti ve vzdelani.Poslu mu,kdyz dovolite,tento muj oblibeny vycuc:http://ankap.urza.cz/index.php?action=trunk&id=ekonomie&sup=amen
Autor: Urza (neregistrovaný) Čas: 2016-11-13 21:06:19 Titulek: odpoved pro Jakuba
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz Kategorie: » Anarchokapitalismus «
Díky za námět; plánuji do několika měsíců předělat celý web, tak to tam pak zapracuji.
Autor: Jakub (neregistrovaný) Čas: 2016-11-13 15:27:57 Titulek: Ankap: Nemožnost ekonomické kalkulace v centrálním plánování
Kategorie: » Anarchokapitalismus «
Mám drobnou připomínku k webu: do footeru bych umístil odkaz přinejmenším na následující, možná i předchozí, kapitolu. Takto nutíte čtenáře po každé přečtené kapitole hledat následující kapitolu v menu, kde ta současná ani není zvýrazněna.
Autor: Urza (neregistrovaný) Čas: 2016-11-09 03:10:27 Titulek: odpoved pro Jakuba
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz Kategorie: » Anarchokapitalismus «
Ah, už vím, co myslíte xD
Autor: Jakub (neregistrovaný) Čas: 2016-11-08 19:59:21 Titulek: Ankap: Úvod
Kategorie: » Anarchokapitalismus «
Měl jsem na mysli tu captchu. https://www.youtube.com/watch?v=cQl6jUjFjp4
Autor: Urza (neregistrovaný) Čas: 2016-11-08 00:38:52 Titulek: odpoved pro Jakuba
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz Kategorie: » Anarchokapitalismus «
Bereme-li otroctví binárně ve smyslu, že buď je, nebo není, pak je to pravda; na druhou stranu tato forma otroctví je mnohem svobodnější než ta, která byla dřív (ne že bych se jí zastával, jen konstatuji).
O jaké digitalizaci knih mluvíte?
Autor: Jakub (neregistrovaný) Čas: 2016-11-08 00:09:59 Titulek: Otroctví
Kategorie: » Anarchokapitalismus «
Otroctví nikdy zrušeno nebylo, naopak extrémně vzrostlo. Pouze se už otroci nepoužívají k práci, ale jako hmota určená k jídlu. Otrokům je soustavně odpíráno vlastnické právo ke svým tělům, právo rozhodování o svých životech a fůra dalších. Nejdřív by bylo dobré vyřešit tento, mnohem závažnější, problém a potom teprve přemýšlet, jak zajistit více práv pro ty, kteří momentálně otroky nejsou. +1 za pomáhání s digitalizací knih
Autor: Urza (neregistrovaný) Čas: 2016-11-03 15:59:35 Titulek: odpoved Vlachovi
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz
Tak tohle se ke mně vážně nedostalo; díky xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-11-03 11:51:30
To na zacatku byla otazka,zda se to k Vam uz dostalo?
>pokracovani:\"zbaběle a cynicky mlčel. Když prezident bojuje proti islamizaci, což je vlastně záchrana křesťanství a identity národa před rakovinou multi-kulti, co děláš Ty? Pravý opak! Vrážíš církvi i národu nůž do zad.
Proč ve skutečnosti potřebujete odstranit prezidenta Zemana? Protože on je překážkou islamizace a satanizace Česka, která je vaším cílem.
Jak obstojíš před Božím soudem? Jaké je Tvé myšlení? Jakého ducha máš? Ducha pravdy, anebo ducha lži a manipulace? Máš stejného ducha, jakého má satanská elita, která připravuje genocidu křesťanství i lidstva. Brzy, možná velmi brzy, budeme oba stát před Božím soudem. Možná se směješ z těchto slov i z anathemy, která na Tebe byla zveřejněna, ale bojím se, že tam se smát nebudeš.
Já Ti nepřeji peklo, do kterého se tlačíš jako slepec a taháš za sebou celé zástupy. Pokrytecky při tom s Tebou mantrují fráze o lásce a jednotě. Ale s kým? O lásce k hříchu a jednotě s duchem lži. Pamatuj, že Boží milosrdenství je velké, ale jenom pro ty, kdo konají pravdivé pokání. Ty toto pokání tvrdohlavě odmítáš a dáváš pohoršení prostým lidem. Veřejně se omluv prezidentu Zemanovi za všechnu špínu, kterou jsi ho poškodil, ale především jsi tím poškodil českému národu, který on statečně brání. Kéž je Tvá omluva prezidentovi prvním gestem Tvého pravdivého a veřejného pokání!
Konseminarista patriarcha Eliáš
Kopie:
Členům české vlády, politickým stranám Církevním představitelům v ČR Kulturním pracovníkům
Masmédiím
25. 10. 2016
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-11-03 11:46:53
Zdravim Urzo!
Uz k Vam tohle taky dostalo:
\"Otevřený dopis kard. Vlkovi a jeho bajky o „strýčkovi z Kanady“
Vážený konseminaristo Miloslave,
v 60. letech jsme spolu studovali v semináři v Litoměřicích. Po pádu komunismu byl pravověrný kard.Tomášek zmanipulován a navrhl za svého nástupce ambiciózního kryptoheretika T.Halíka. V poslední chvíli zasáhl děkan fakulty Prof. Wolf, který podal do Vatikánu vážné argumenty proti Halíkovi, a tím vlastně uvolnil místo pro Tebe. Ty ses děkanu Wolfovi odměnil vyhazovem, kdežto heretika T. Halíka jsi ustanovil tzv. prezidentem pro univerzitní mládež. Když hlásal hereze, netrestal jsi ho. Mnozí upřímní katoličtí studenti vlivem Halíka odpadli a stali se stoupenci buddhismu. Někteří přišli o normální, reálné myšlení a začali o sobě tvrdit, jako Halík, že jsou zároveň tím a oním, katolíci a buddhisté, muži a ženy zároveň. Tys převzal Halíkovo klišé a veřejně o sobě tvrdíš, že jsi zároveň katolíkem i ctitelem Alláha, kterého jsi vyhlásil za svého boha.
Když jsem na Ukrajině přijal biskupské svěcení, mojí povinností se stalo chránit pravověrné učení církve před současnými herezemi. Proto spolu s několika biskupy jsme byli povinni zveřejnit Boží anathemu na kněze T. Halíka, ale zároveň i na Tebe. Ty neseš zodpovědnost za jeho heretickou činnost. Anathema byla zveřejněna 29. 6. 2008 a byla vyvěšena i na dveřích katedrály sv. Víta.
Ty jsi svou povinnost pastýře, který má bránit církev před herezemi, neplnil a neplníš, ale konáš pravý opak. Otvíráš dveře herezím a amorálnosti. Dnes podvádíš veřejnost svým pokryteckým myšlením, které ubíjí podstatu pravdy. Zapojil ses do programovaného mediálního řevu o Hermanově strýčkovi z Kanady. Pro rozumně uvažujícího a čestného člověka by bylo hanbou se na tom podílet. Tímto ve skutečnosti otvíráš dveře satanské globalizaci a autogenocidě církve i národa. Tento program vědomě prosazují nejvyšší nadnárodní elity. Mnozí lidé jsou klamáni pozitivními pojmy a dostávají se na širokou cestu, vedoucí do záhuby. Na tom máš vinu i Ty!
V minulosti jsi nespravedlivě odsuzoval prezidenta Václava Klause, který zamítl tzv. registrovaná partnerství a zamítl juvenilní zákon o tzv. sociálně právní ochraně dětí. Jemu patří čest a rovněž patří čest i současnému prezidentu, který se postavil a stojí proti islamizaci českého národa, prosazuje jeho ekonomické dobro a nepanáčkuje před dalajlámou, který je médiem světových elit, a ani před těmito elitami nepanáčkuje jako Ty.
Dodnes ses skrýval za zbožnými frázemi, ale dozrál moment, kdy sis strhl masku a stojíš před národem jako diversant, který podráží nohy prezidentovi v zájmech Ameriky. Mediální bajka o strýčkovi z Kanady je trapný důvod k státnímu puči, který sledují tyto elity, s nimiž Ty tvoříš jednotu a jim sloužíš. Ty nesloužíš Bohu, ale sloužíš ďáblu, to je vidět po ovoci Tvé jidášské činnosti. Toto je snad jediná výhoda vyhrocené situace v Česku, že se konečně ukázalo, kdo je kdo. Sleduješ svržení prezidenta, kterého zákonně nadpoloviční většina Čechů zvolila. Sloužíš západním globalizátorům, a oni svou špinavou práci konají skrze Tebe.
Nainscenovaný program s dalajlámou, Hermanem a Halíkem je zároveň i Tvým programem, jaks to sám přiznal.
Ve svém dopise hrubě urážíš prezidenta a zneužíváš církevní autoritu podobně, jako to učinil heretický kardinál Huzar na Ukrajině, bez něhož by majdán a státní puč a bratrovražedná válka na východě nebyla.
Komu vlastně sloužíš? Bohu, anebo satanu? Rozhodně nesloužíš Bohu! Svědectvím toho je Tvé zkázonosné ovoce. Ptám se: Napsal jsi někdy dopis či pastýřský list jako protest proti gay pride anebo proti juvenilní justici? Když byl boj o ukradené děti v Norsku, za které se prezident Zeman zasadil, ty jsi.....pokracovani>
Autor: Urza (neregistrovaný) Čas: 2016-11-03 01:13:36 Titulek: odpoved pro Mobiho
Web: http://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně rdx2.cz Kategorie: » Anarchokapitalismus «
Děkuji.
Autor: mobi (neregistrovaný) Čas: 2016-11-02 13:51:54 Titulek: Ankap: Web
Kategorie: » Anarchokapitalismus «
logo Urza.cz